Strand Jack Halatlı Kaldırma Sistemi

Strand jack’ler, inşat ve mühendislik amaçlı olarak çok büyük yüklerin kaldırılmasında kullanılır. Doğru ve yeterli destek ile, iyi bir strand jack bileşimi binlerce tonun sınırsız yüksekliklere kaldırılmasını sağlar. Birçok strand jack aynı anda ve büyük doğrulukla hareket edebildiğinden dolayı, büyük ve ağır yapı ve sistemler havada montaj yerine yer seviyesinde monte edilip, yerlerine tek parça olarak kaldırılabilirler. Vinç ve diğer geleneksel kaldırma yöntemleri ne bu düzeyde operasyon doğruluğu ne de kaldırma kapasitesine ulaşabilirler.

Silindirlerin hareketi hidrolik güç üniteleri tarafından sağlanır. Bu üniteler elektrikli veya dizel enerjili olabilir. Strand jack’lerin senkronizasyonu sofistike bir bilgisayar programı tarafından sağlanır. Bu program aynı zamanda her kaldırma noktasındaki hareketi de ayarlar. Bu program aynı anda düzinelerce strand jack hareketini kontrol edebilir. Operasyon süresince tüm yükler ve bağlama noktalarının pozisyonu kontrol ünitesinin ekranında görüntülenir. Bu sayede, kaldırma süpervizörü her şeyi kontrol edip, her hangi bir tehlikeli durum şüphesi anında operasyonu durdurabilir.

Strand jack operasyonları için şu anki kapasitemiz 1300 tondur. 650 tona kadar iki adet operasyonu da aynı anda ayrı ayrı yürütebiliriz.

Başarılı bir strand jack operasyonunun en önemli yönü yeterli yardımcı ekipmanlara sahip olunmasıdır. Bunlar; kaldırma kuleleri, kirişler, kaydırma ekipmanları ve diğer bağlama ekipmanlarıdır.